Colors: Purple Color

Jak podaje Główny Urząd Statystyczny sprzedaż detaliczna we wrześniu tego roku wzrosła o 4,3 proc. w stosunku do września ubiegłego roku (wobec 3,6 proc. wzrostu we wrześniu 2018). Jednakże w porównaniu z sierpniem tego roku nastąpił spadek sprzedaży o 4,1 proc.

Zamiast zmniejszenia emisji CO2, emitowanego przez nowe samochody jeżdżące po Unii Europejskiej, od dwóch lat notujemy wzrost. Spowodowane jest to zwiększeniem odsetka pojazdów z silnikiem benzynowym, a zmniejszeniem tych z silnikiem Diesla, przy wciąż niewielkiej liczbie aut elektrycznych.

We wrześniu br. produkcja sprzedana przemysłu była wyższa o 5,6 proc. w porównaniu z wrześniem ub. roku, kiedy notowano wzrost o 2,7 proc., natomiast w porównaniu z sierpniem br. wzrosła o 10,7 proc. W okresie styczeń–wrzesień br. produkcja sprzedana przemysłu była o 4,5 proc. wyższa w porównaniu z analogicznym okresem ub. roku, kiedy notowano wzrost o 5,9 proc. - podaje GUS.

Według wstępnych wyliczeń zasoby wydobywalne węglowodorów w nowo odkrytym złożu Shrek na koncesji PL838 mieszczą się w przedziale między ok. 19 a 38 mln boe (baryłek ekwiwalentu ropy naftowej), co potwierdził Norweski Dyrektoriat Naftowy (NPD).

Bądź na bieżąco

Najczęściej Czytane