Colors: Purple Color

Jak podaje Główny Urząd Statystyczny sprzedaż detaliczna we wrześniu tego roku wzrosła o 4,3 proc. w stosunku do września ubiegłego roku (wobec 3,6 proc. wzrostu we wrześniu 2018). Jednakże w porównaniu z sierpniem tego roku nastąpił spadek sprzedaży o 4,1 proc.

We wrześniu br. produkcja sprzedana przemysłu była wyższa o 5,6 proc. w porównaniu z wrześniem ub. roku, kiedy notowano wzrost o 2,7 proc., natomiast w porównaniu z sierpniem br. wzrosła o 10,7 proc. W okresie styczeń–wrzesień br. produkcja sprzedana przemysłu była o 4,5 proc. wyższa w porównaniu z analogicznym okresem ub. roku, kiedy notowano wzrost o 5,9 proc. - podaje GUS.

Polska osiąga w ostatnich latach znaczącą nadwyżkę w handlu zagranicznym, sięgającą 70–80 mld zł. Relacja polskiego eksportu do PKB zwiększyła się od początków ubiegłej dekady o ponad 20 pkt. proc. do poziomu 55 proc.

Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki wyborów do Sejmu. Zwycięzcą okazało się Prawo i Sprawiedliwość, które jako zwycięska partia osiągnęło najlepszy wynik po 1989 roku.

Bądź na bieżąco

Najczęściej Czytane